Search API Azure AI Search (1.0.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (43 entries)

en: Search
oc: Recercar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: Url
oc: URL

en: Filter
oc: Filtrar

en: Sortable
oc: Classable

en: Position
oc: Posicion

en: Pattern
oc: Motiu

en: Arabic
oc: Arabi

en: English
oc: Anglés

en: French
oc: Francés

en: Spanish
oc: Espanhòl

en: Japanese
oc: Japonés

en: Korean
oc: Corean

en: API key
oc: Clau API

en: Results
oc: Resultats

en: Index
oc: Indèx

en: Keyword
oc: Mot clau

en: Bulgarian
oc: Bulgar

en: Croatian
oc: Croat

en: Czech
oc: Chèc

en: Danish
oc: Danés

en: Dutch
oc: Neerlandés

en: Finnish
oc: Finlandés

en: German
oc: Alemand

en: Greek
oc: Grèc

en: Hungarian
oc: Ongrés

en: Polish
oc: Polonés

en: Romanian
oc: Romanés

en: Russian
oc: Rus

en: Slovak
oc: Eslovac

en: Swedish
oc: Suedés

en: Turkish
oc: Turc

en: Lithuanian
oc: Lituanian

en: Icelandic
oc: Islandés

en: Latvian
oc: Lituanian

en: Marathi
oc: Marati

en: Punjabi
oc: Pendjabi

en: Slovenian
oc: Eslovèn

en: Thai
oc: Tailandés

en: Vietnamese
oc: Vietnamian

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Link this field to the original piece of content
oc: Ligar aqueste camp a l'element de contengut originel
