Search API Azure AI Search (1.0.0-alpha2) - en to te translation catalogue (44 entries)

en: Search
te: వెతుకు

en: - None -
te: - ఏమీలేదు -

en: Timestamp
te: కాలముద్ర

en: Filter
te: వడపోయి

en: Position
te: స్థానం

en: Arabic
te: అరబిక్

en: English
te: ఆంగ్లం

en: French
te: ఫ్రెంచ్

en: Italian
te: ఇటాలియన్

en: Spanish
te: స్పానిష్

en: Japanese
te: జపనీస్

en: Korean
te: కొరియన్

en: Results
te: ఫలితాలు

en: Bulgarian
te: బల్గేరియన్

en: Croatian
te: క్రొయేషియన్

en: Czech
te: చెక్

en: Danish
te: డానిష్

en: Dutch
te: డచ్

en: Finnish
te: ఫీనిష్

en: German
te: జర్మన్

en: Greek
te: గ్రీకు

en: Hungarian
te: హంగేరియన్

en: Norwegian
te: నార్వేజియన్

en: Polish
te: పోలిష్

en: Romanian
te: రొమేనియన్

en: Russian
te: రష్యన్

en: Slovak
te: స్లోవాక్

en: Swedish
te: స్వీడిష్

en: Turkish
te: టర్కిష్

en: Lithuanian
te: లిథుయేనియన్

en: Catalan
te: కాటలన్

en: Gujarati
te: గుజరాతీ

en: Icelandic
te: ఐస్‌లాండిక్

en: Kannada
te: కన్నడ

en: Latvian
te: లాత్వియన్

en: Malayalam
te: మలయాళం

en: Marathi
te: మరాఠీ

en: Punjabi
te: పంజాబీ

en: Slovenian
te: స్లొవేనియన్

en: Tamil
te: తమిళం

en: Telugu
te: తెలుగు

en: Thai
te: థాయి

en: Urdu
te: ఉర్దూ

en: Vietnamese
te: వియెత్నామీస్
