Search API Azure AI Search (1.0.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: Search
tr: Ara

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Sortable
tr: Sıralanabilir

en: Position
tr: Konum

en: Pattern
tr: Örüntü

en: Arabic
tr: Arapça

en: English
tr: İngilizce

en: French
tr: Fransızca

en: Italian
tr: İtalyanca

en: Spanish
tr: İspanyolca

en: Japanese
tr: Japonca

en: Korean
tr: Korece

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Index
tr: Dizin

en: Keyword
tr: Anahtar kelime

en: Bulgarian
tr: Bulgarca

en: Croatian
tr: Hırvatça

en: Czech
tr: Çekçe

en: Danish
tr: Danca

en: Dutch
tr: Hollandaca

en: Finnish
tr: Fince

en: German
tr: Almanca

en: Greek
tr: Yunanca

en: Hungarian
tr: Macarca

en: Norwegian
tr: Norveççe

en: Polish
tr: Lehçe

en: Romanian
tr: Rumence

en: Russian
tr: Rusça

en: Slovak
tr: Slovakça

en: Swedish
tr: İsveççe

en: Turkish
tr: Türkçe

en: Lithuanian
tr: Litvanyaca

en: Catalan
tr: Katalanca

en: Estonian
tr: Estonyaca

en: Icelandic
tr: İzlandaca

en: Latvian
tr: Letonca

en: Slovenian
tr: Slovence

en: Thai
tr: Tay dili

en: Urdu
tr: Urduca

en: Vietnamese
tr: Vietnamca

en: Link this field to the original piece of content
tr: Bu alanı özgün içerik parçasına bağla

en: @name field is required.
tr: @name alanı zorunludur.
