Search API Best Bets (2.0.3) - en to de translation catalogue (5 entries)

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Search
de: Suche

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
de: Text, der bis zur Eingabe eines Wertes im Feld angezeigt wird. Dies ist üblicherweise ein Beispiel für das erwartete Format oder eine kurze Beschreibung.
