Search API Best Bets (3.0.1) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Search
fa: جستجو

en: Fields
fa: فیلدها

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fa: متنی که در داخل فیلد نمایش داده می شود تا زمانی که مقداری وارد شود. این راهنمایی معمولاً یک مقدار نمونه یا توضیح مختصری از قالب مورد انتظار است.
