Search API Best Bets (8.x-1.4) - en to id translation catalogue (5 entries)

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Search
id: Pencarian

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.
