Search API block (1.1.6) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Forms
it: Form

en: Attribute
it: Attributo

en: Search
it: Cerca

en: Before
it: Prima

en: After
it: Dopo

en: Entity
it: Entità

en: Enter the terms you wish to search for.
it: Inserisci i termini da cercare.

en: Customization
it: Personalizzazioni

en: Search page
it: Pagina di ricerca

en: Search is currently disabled
it: La ricerca è attualmente disattivata

en: The path '%path' has to start with a slash.
it: Il percorso '%path' deve iniziare con slash.
