Search API Decoupled (1.0.0-alpha12) - en to uk translation catalogue (42 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Next
uk: Наступний

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Label
uk: Мітка

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Page
uk: Сторінка

en: Filter
uk: Фільтр

en: Full
uk: Повністю

en: Search results
uk: Результати пошуку

en: Limit
uk: Обмежувати

en: No results found.
uk: Нічого не знайдено.

en: Orientation
uk: Орієнтація

en: Display label
uk: Мітка для показу

en: Facet
uk: Фасет

en: Loading...
uk: Завантаження...

en: Index
uk: Індекс

en: Pager
uk: Сторінковий навіґатор

en: Columns
uk: Колонки

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Autocomplete
uk: Автодоповнення

en: Search index
uk: Пошуковий індекс

en: Mini
uk: Міні

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Add element
uk: Додати елемент

en: Search block
uk: Блок пошуку

en: Pager type
uk: Тип навіґатора

en: Search API
uk: API Пошуку

en: Redirect path
uk: Шлях переспрямування

en: Use Autocomplete
uk: Використовувати автодоповнення

en: No results behavior
uk: Дії за відсутності результату

en: Placeholder text
uk: Текст заповнювача

en: Filter by element name
uk: Фільтр за назвою елемента

en: Enter a part of the element name to filter by.
uk: Введіть частину назви елемента для фільтрації.

en: Manually entered paths should start with one of the following characters: / ? #
uk: Вручну введені шляхи мають починатися з однієї з наступних літер: / ? #
