Search API Decoupled (1.0.0-alpha16) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Next
hi: अगला

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Full
hi: पूरा

en: Search results
hi: खोज परिणाम

en: Limit
hi: सीमा

en: Greater than
hi: से अधिक

en: Less than
hi: से कम

en: Display label
hi: प्रदर्शन लेबल

en: Loading...
hi: लोड हो रहा है...

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Index
hi: अनुक्रमणिका

en: Pager
hi: पेजर

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Autocomplete
hi: स्वत: पूर्ण

en: Search index
hi: खोज अनुक्रमणिका

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: No results behavior
hi: कोई परिणाम व्यवहार नहीं
