Search API Decoupled (1.0.0-alpha22) - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: None
bn: একটিও নয়

en: Weight
bn: ভর

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Index
bn: সূচীপত্র

en: Search index
bn: অনুসন্ধান সূচি
