Search API Decoupled (1.0.0-alpha30) - en to fa translation catalogue (44 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Next
fa: بعدی

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: تدوین

en: Search
fa: جستجو

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: Field
fa: میدان

en: Label
fa: برچسب

en: URL
fa: نشانی

en: ID
fa: هویت

en: Horizontal
fa: افقی

en: Vertical
fa: عمودی

en: Page
fa: صفحه

en: Filter
fa: صافی

en: Sortable
fa: قابل مرتب‌سازی

en: Ascending
fa: صعودی

en: Descending
fa: نزولی

en: Operator
fa: عملگر

en: Full
fa: کامل

en: Search results
fa: نتایج جستجو

en: Limit
fa: محدوده

en: Greater than
fa: بزرگتر از

en: Less than
fa: کوچکتر از

en: Loading...
fa: در حال بارگذاری...

en: Default value
fa: مقدارپیشفرض

en: Index
fa: شاخص

en: Context
fa: زمینه

en: Pager
fa: صفحه‌بند

en: Columns
fa: ستون‌ها

en: Default sort
fa: مرتب سازی پیش فرض

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Search index
fa: شاخص جستجو

en: Mini
fa: کوچک

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: Search block
fa: قالبک جستجو

en: No results behavior
fa: رفتار در نبود نتیجه
