Search API Decoupled (1.0.0-alpha31) - en to ku translation catalogue (26 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Next
ku: دواتر

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Description
ku: دەربارە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Search
ku: گەڕان

en: None
ku: هیچ

en: Weight
ku: سەنگ

en: Field
ku: خانە

en: Label
ku: پێناس

en: Page
ku: پەڕە

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Search results
ku: ئەنجامەکانی گەڕان

en: Greater than
ku: گەورەتر لە

en: Less than
ku: کەمتر لە

en: Default value
ku: نرخی بنەڕەتی

en: Index
ku: نوانە

en: Context
ku: شوێن لە ڕستەدا

en: - Select -
ku: - هەڵبژاردن -

en: Search index
ku: نوانەی گەڕان

en: Search block
ku: بلۆکی گەڕان
