Search API ElasticSearch Client (1.0.5) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Username
id: Nama pengguna

en: Search
id: Pencarian

en: Password
id: Sandi

en: Synonyms
id: Sinonim

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Standard
id: Standar

en: Date range
id: Rentang tanggal

en: HTTP Basic Authentication
id: Otentikasi Dasar HTTP

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
id: %type: @message dalam %function (baris %line dari %file).
