Search API Exclude Entity (8.x-1.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (13 entries)

en: Search
nl: Zoeken

en: Checkbox label
nl: Label keuzevakje

en: Exclude one or more entities from being indexed in Search API.
nl: Een of meedere items uitsluiten van indexeren door Search API.

en: Administer search api exclude entity
nl: Search API Exclude Entity beheren

en: Modify per-object exclude settings.
nl: Instellingen aanpassen voor per-object uitsluiten.

en: Search API Exclude Entity formatter
nl: Search API Exclude Entity-opmaakhulpmiddel

en: This field stores search api exclude status.
nl: Dit veld bevat Seach API Exclude status.

en: Text used as label next to the field checkbox.
nl: Tekst gebruikt als label naast het keuzevakje.

en: Checkbox label: @field_label
nl: Label keuzevakje: @field_label

en: Yes, exclude this entity from the search indexes.
nl: Ja, dit item uitsluiten van de zoekindexen.

en: Search API Exclude form
nl: Search API Exclude-formulier

en: Fields entity type: %type
nl: Velden entiteitstype: %type

en: Choose the Search API Exclude fields that should be used to exclude entities in this index.
nl: Selecteer de Search API Exclude-velden die gebruikt worden om entiteiten van deze index uit te sluiten.
