Search API Field Map (8.x-1.1) - en to sv translation catalogue (16 entries)

en: URLs
sv: URL:er

en: Search
sv: Sök

en: Site name
sv: Webbplatsens namn

en: Maximum length
sv: Längsta längd

en: Size of textfield
sv: Storlek på textfält

en: More information
sv: Mer information

en: Usage
sv: Användning

en: About
sv: Om

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: The maximum length of the field in characters.
sv: Det största antalet tecken i fältet.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Placeholder: @placeholder
sv: Platshållare: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
sv: %name: får inte vara längre än @max tecken.

en: The entity type
sv: Typ av objekt

en: Contains US ASCII characters only
sv: Innehåller endast US ASCII-tecken

en: Textfield size: @size
sv: Storlek på textfält: @size
