Search API Field Map (8.x-1.4) - en to pl translation catalogue (17 entries)

en: URLs
pl: Adresy URL

en: Search
pl: Szukaj

en: Site name
pl: Nazwa witryny

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: Size of textfield
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: More information
pl: Więcej informacji

en: Usage
pl: Użycie

en: About
pl: O stronie

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: The maximum length of the field in characters.
pl: Maksymalna liczba znaków w polu.

en: Canonical URL
pl: Kanoniczny URL

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.

en: Placeholder: @placeholder
pl: Zaślepka: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
pl: %name: nie może być dłuższe niż @max znaków.

en: The entity type
pl: Typ encji

en: Contains US ASCII characters only
pl: Zawiera jedynie znaki US ASCII

en: Textfield size: @size
pl: Rozmiar pola tekstowego: @size
