Search API Field Map (8.x-1.5) - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: URLs
nl: URL's

en: Search
nl: Zoeken

en: Site name
nl: Naam van de website

en: Maximum length
nl: Maximumlengte

en: Size of textfield
nl: Lengte van het tekstveld

en: Site Name
nl: Sitenaam

en: More information
nl: Meer informatie

en: Usage
nl: Gebruik

en: About
nl: Over

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: The maximum length of the field in characters.
nl: De maximumlengte van het veld in karakters.

en: Canonical URL
nl: Canonical-URL

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
nl: Tekst wordt getoond in het veld, tot er een waarde wordt ingevoerd. Deze aanwijzing is gewoonlijk een voorbeeldwaarde of een korte beschrijving van de verwachte opmaak.

en: Placeholder: @placeholder
nl: Plaatshouder: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
nl: %name: mag niet langer zijn dan @max tekens.

en: The entity type
nl: Het entiteitstype

en: Contains US ASCII characters only
nl: Bevat alleen US ASCII-tekens

en: Textfield size: @size
nl: Tekstveldgrootte: @size
