Search API Field Map (8.x-3.2) - en to hu translation catalogue (18 entries)

en: URLs
hu: Webcímek

en: Search
hu: Keresés

en: Site name
hu: A webhely neve

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: Site Name
hu: Webhely neve

en: More information
hu: További információ

en: Usage
hu: Használat

en: About
hu: Leírás

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: The maximum length of the field in characters.
hu: A mező leghosszabb karakterszáma.

en: Canonical URL
hu: Általános webcím

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.

en: Placeholder: @placeholder
hu: Helykitöltő: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
hu: %name: nem lehet hosszabb, mint @max karakter.

en: The entity type
hu: Az entitástípus

en: Contains US ASCII characters only
hu: Csak US ASCII karaktereket tartalmaz

en: Textfield size: @size
hu: Szövegmező mérete: @size
