Search API Field Map (8.x-3.3) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: URLs
hi: यूआरएल

en: Search
hi: खोज

en: Site name
hi: साइट नाम

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: Size of textfield
hi: पाठ फ़ील्ड का आकार

en: More information
hi: अधिक जानकारी

en: About
hi: के बारे में

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: The maximum length of the field in characters.
hi: अक्षरों में क्षेत्र की अधिकतम लंबाई

en: Contains US ASCII characters only
hi: केवल यू.स असकी अक्षर  धारण करता है
