Search API Field Map (8.x-3.3) - en to et translation catalogue (13 entries)

en: URLs
et: Veebiaadressid

en: Search
et: Otsing

en: Site name
et: Saidi nimi

en: Maximum length
et: Maksimaalne pikkus

en: Size of textfield
et: Tekstivälja suurus

en: More information
et: Rohkem teavet

en: About
et: Programmist

en: The maximum length of the field in characters.
et: Välja maksimaalne pikkus sümbolites.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
et: Tekst mida kuvatakse välja sees kuni väärtust hakatakse sisestama. Seda vihjet kasutatakse näiteväärtusena või lühikirjeldusena oodatud formaadist.

en: %name: may not be longer than @max characters.
et: %name: ei tohi olla pikem kui @max märki.

en: The entity type
et: Olemi tüüp

en: Contains US ASCII characters only
et: Sisaldab ainult US ASCII tähemärke

en: Textfield size: @size
et: Tekstivälja suurus: @size
