Search API Location (8.x-1.0-alpha1) - en to es translation catalogue (15 entries)

en: Search
es: Buscar

en: Weight
es: Peso

en: Text field
es: Campo de texto

en: less than
es: menor que

en: Map
es: Mapa

en: Fill color
es: Color de relleno

en: Select
es: Seleccionar

en: Distance
es: Distancia

en: Border color
es: Color de borde

en: Radius
es: Radio

en: between
es: entre

en: Latitude/Longitude
es: Latitud/Longitud

en: Weight for @title
es: Peso para @title

en: Geocoder failed due to:
es: Geocoder falló debido a:

en: Geocode was not successful for the following reason:
es: Geocode no fue satisfactorio por la siguiente razón:
