Search API OpenSearch (2.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Search
pt: Pesquisar

en: Password
pt: Senha

en: Synonyms
pt: Sinónimos

en: Advanced
pt: Avançado

en: Object
pt: Objeto

en: Standard
pt: Padrão

en: Date range
pt: Intervalo das datas

en: HTTP Basic Authentication
pt: Autenticação Básica HTTP

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
pt: %type: @message em %function (linha %line de %file).
