Search API OpenSearch (2.2.1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Search
pt: Buscar

en: Password
pt: Senha

en: Synonyms
pt: Sinônimos

en: Advanced
pt: Avançado

en: Invalid URL
pt: URL inválida

en: Object
pt: Objeto

en: Standard
pt: Padrão

en: Date range
pt: Intervalo de datas

en: Access Key
pt: Tecla de acesso

en: HTTP Basic Authentication
pt: Autenticação básica HTTP

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
pt: %type: @message na função %function (linha %line do arquivo %file).
