Search API opensolr (2.2.2) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Next
fr: Suivant

en: Register
fr: S'inscrire

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Remove
fr: Retirer

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Search
fr: Rechercher

en: Password
fr: Mot de passe

en: Country
fr: Pays

en: Settings
fr: Paramètres

en: Back
fr: Précédent

en: Add
fr: Ajouter

en: Region
fr: Région

en: Upload
fr: Transférer

en: Email
fr: Courriel

en: Files
fr: Fichiers

en: here
fr: ici

en: Start
fr: Début

en: Provider
fr: Fournisseur

en: IP Address
fr: Adresse IP

en: Show
fr: Afficher

en: Secret key
fr: Clé secrète

en: Identifier
fr: Identifiant

en: Registration
fr: Inscription

en: IP address
fr: Adresse IP

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
fr: Une erreur est survenue lors du traitement de %error_operation avec les arguments : @arguments

en: -- Select --
fr: -- Sélectionner --

en: Request handler
fr: Gestionnaire (handler) de requête
