Search API opensolr (2.2.2) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Next
pt: Próximo

en: Register
pt: Registro

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Remove
pt: Remover

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Search
pt: Buscar

en: Password
pt: Senha

en: Country
pt: País

en: Settings
pt: Configurações

en: Back
pt: Voltar

en: Add
pt: Adicionar

en: Region
pt: Região

en: Upload
pt: Carregar

en: Files
pt: Arquivos

en: here
pt: aqui

en: Start
pt: Iniciar

en: Provider
pt: Provedor

en: IP Address
pt: Endereço IP

en: Show
pt: Exibir

en: Secret key
pt: Chave secreta

en: Authentication failed
pt: Falha na autenticação

en: Identifier
pt: Identificador

en: Registration
pt: Registro

en: IP address
pt: Endereço IP

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
pt: Um erro ocorreu ao processar %error_operation com os argumentos: @arguments

en: -- Select --
pt: -- Selecionar --

en: Get started
pt: Iniciar
