Search API opensolr (2.2.3) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Next
it: Successivo

en: Register
it: Registrati

en: Username
it: Nome utente

en: Remove
it: Elimina

en: Yes
it: Sì

en: Search
it: Cerca

en: Country
it: Paese

en: Settings
it: Impostazioni

en: Back
it: Indietro

en: Add
it: Aggiungi

en: Region
it: Regione

en: Upload
it: Carica

en: Email
it: E-mail

en: Files
it: File

en: here
it: qui

en: Start
it: Inizio

en: Provider
it: Fonte esterna

en: IP Address
it: Indirizzo IP

en: Show
it: Mostra

en: Identifier
it: Identificativo

en: Registration
it: Registrazione

en: IP address
it: Indirizzo IP

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di %error_operation con parametri: @arguments
