Search API Pages (8.x-1.0-alpha9) - en to nl translation catalogue (25 entries)

en: Forms
nl: Formulieren

en: Title
nl: Titel

en: Next
nl: Volgende

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: Update
nl: Bijwerken

en: Path
nl: Pad

en: Page
nl: Pagina

en: Your search yielded no results.
nl: De zoekopdracht heeft geen resultaten opgeleverd.

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Search results
nl: Zoekresultaten

en: Limit
nl: Limiet

en: Style
nl: Stijl

en: Enter the terms you wish to search for.
nl: Geef de woorden op waarnaar u wilt zoeken.

en: Search index
nl: Zoekindex

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to search for each word individually. <em>bike shed</em> will often show more results than <em>&quot;bike shed&quot;</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>. <em>bike OR shed</em> will often show more results than <em>bike shed</em>.</li>
    </ul>
nl: <ul>
    <li>Controleer of de spelling correct is.</li>
    <li>Verwijder aanhalingstekens rondom een groep woorden om naar elk woord apart te zoeken. <em>fiets huren</em> geeft meestal meer resultaten dan <em>&quot;fiets huren&quot;</em>.</li>
    <li>De zoekopdracht kan algemener gemaakt worden met <em>OR</em>. <em>fiets OR huren</em> zal meestal meer resultaten geven dan <em>fiets huren</em>.</li>
    </ul>

en: Use search
nl: Zoeken gebruiken

en: Delete search page
nl: Zoekpagina verwijderen

en: Search page
nl: Zoekpagina

en: Search pages
nl: Zoekpagina's

en: Add search page
nl: Zoekpagina toevoegen

en: Edit search page
nl: Zoekpagina bewerken

en: 1 result found | @count results found
nl[0]: 1 resultaat gevonden
nl[1]: @count resultaten gevonden

en: View modes
nl: Weergavemodi
