Search API Search.io (formerly Sajari) (1.0.0-alpha4) - en to ro translation catalogue (9 entries)

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Description
ro: Descriere

en: Search
ro: Căutare

en: Required
ro: Necesar

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Mode
ro: Mod

en: Optional
ro: Opţional

en: Base URL
ro: URL de bază
