Search API Saved Searches (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (59 entries)

en: Forms
nl: Formulieren

en: Body
nl: Inhoud

en: E-mail
nl: E-mailadres

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Hourly
nl: Elk uur

en: Daily
nl: Dagelijks

en: Weekly
nl: Wekelijks

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: Path
nl: Pad

en: User
nl: Gebruiker

en: Configure
nl: Instellen

en: Options
nl: Opties

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Create
nl: Aanmaken

en: Activated
nl: Geactiveerd

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Never
nl: Nooit

en: Type name
nl: Typenaam

en: Desc
nl: Aflopend

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Last checked
nl: Laatst gecontroleerd

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Saved searches
nl: Bewaarde zoekopdrachten

en: Your settings have been saved.
nl: Uw instellingen zijn opgeslagen.

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: Apply
nl: Toepassen

en: Add server
nl: Server toevoegen

en: Miscellaneous
nl: Diversen

en: Result count
nl: Aantal resultaten

en: Created by
nl: Aangemaakt door

en: Created on
nl: Aangemaakt op

en: Search index
nl: Zoekindex

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Add index
nl: Index toevoegen

en: Edit URL
nl: URL bewerken

en: View URL
nl: Bekijk URL

en: Delete URL
nl: URL verwijderen

en: Asc
nl: Oplopend

en: Activate your saved search at [site:name]
nl: Activeer de opgeslagen zoekopdracht op [site:name]

en: New results for your saved search at [site:name]
nl: Nieuwe resultaten voor de opgeslagen zoekopdracht op [site:name]

en: Notification interval
nl: Meldingsfrequentie

en: Last executed
nl: Laatste uitvoering

en: Your saved search was successfully activated.
nl: Uw zoekopdracht is met succes geactiveerd.

en: Save search
nl: Zoekopdracht opslaan

en: Your saved search was successfully created. You will soon receive an e-mail with a confirmation link to activate it.
nl: De zoekopdracht is met succes opgeslagen. Activeer hem met de activatielink in de bevestigingsmail die u ontvangt.

en: Your saved search was successfully created.
nl: De zoekopdracht is met succes opgeslagen.
