Search API Saved Searches (8.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Forms
ro: Formulare

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Subject
ro: Subiect

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Edit
ro: Editați

en: Links
ro: Legături

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Hourly
ro: Orar

en: Daily
ro: Zilnic

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Path
ro: Cale

en: User
ro: Utilizator

en: Configure
ro: Configurează

en: Options
ro: Opțiuni

en: Created
ro: Creat

en: Create
ro: Crează

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Never
ro: Niciodată

en: Type name
ro: Nume tip

en: Desc
ro: Descendent

en: Owner
ro: Proprietar

en: Last checked
ro: Ultima verificare

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Your settings have been saved.
ro: Setările au fost salvate.

en: Date created
ro: Dată creată

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Created by
ro: Creat de

en: Created on
ro: Creat pe

en: Search index
ro: Index căutare

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Edit URL
ro: Modifică URL

en: Index ID
ro: ID-ul Indexului

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert
