Search API Saved Searches (8.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (51 entries)

en: Forms
pt: Formulários

en: Body
pt: Corpo

en: Status
pt: Estado

en: E-mail
pt: Email

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Subject
pt: Assunto

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Edit
pt: Editar

en: Links
pt: Ligações

en: Search
pt: Pesquisar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Hourly
pt: Por hora

en: Daily
pt: Diariamente

en: Weekly
pt: Semanalmente

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Por defeito

en: User
pt: Utilizador

en: Configure
pt: Configurar

en: Options
pt: Opções

en: Created
pt: Criado

en: Create
pt: Criar

en: Activated
pt: Ativado

en: All
pt: Todos

en: Page
pt: Página

en: Never
pt: Nunca

en: Type name
pt: Nome do tipo

en: Owner
pt: Proprietário

en: Last checked
pt: Verificado pela última vez em

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Your settings have been saved.
pt: As suas definições foram gravadas.

en: Date created
pt: Data de criação

en: Apply
pt: Aplicar

en: Add server
pt: Adicionar servidor

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Created by
pt: Criado por

en: Created on
pt: Criado em

en: Search type
pt: Tipo de pesquisa

en: Search index
pt: Índice de pesquisa

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Add index
pt: Adicionar índice

en: Edit URL
pt: Editar URL

en: View URL
pt: Ver URL

en: Master
pt: Principal
