Search API Saved Searches (8.x-1.0-alpha3) - en to ml translation catalogue (23 entries)

en: Forms
ml: ഫോമുകള്‍

en: Body
ml: ഘടന

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: E-mail
ml: ഈ-മെയിൽ

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Type
ml: തരം

en: Subject
ml: വിഷയം

en: Description
ml: വിവരണം

en: Disabled
ml: സജ്ജീകരിക്കാത്തത്

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Links
ml: ലിങ്കുകൾ

en: Search
ml: തിരയൂ

en: Reset
ml: പുനഃക്രമീകരണം

en: Hourly
ml: മണിക്കൂറിൽ

en: Daily
ml: ദിവസേന

en: Weekly
ml: പ്രതിവാര

en: Name
ml: പേര്

en: Label
ml: അടയാളം

en: Path
ml: വഴി

en: User
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Configure
ml: സജ്ജമാക്കല്‍
