Search API Solr (4.0.1) - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Username
fa: نام کاربری

en: yes
fa: بله

en: Language
fa: زبان

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: error
fa: خطا

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Password
fa: گذرواژه

en: Label
fa: برچسب

en: Summary
fa: خلاصه

en: ID
fa: شناسه

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: no
fa: خیر

en: Page
fa: صفحه

en: Up to date
fa: به‌روز

en: Time zone
fa: ناحیه زمانی

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Undefined
fa: تعریف نشده

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Query
fa: پرس و جو

en: Standard
fa: استاندارد

en: Multilingual
fa: چند زبانه

en: Select
fa: انتخاب

en: Index
fa: شاخص

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Extract
fa: استخراج

en: Additional information
fa: اطلاعات اضافی

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Outdated
fa: قدیمی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
