Search API Solr (4.2.9) - en to ja translation catalogue (47 entries)

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Suffix
ja: 接尾語

en: Delete
ja: 削除

en: Username
ja: ユーザー名

en: yes
ja: はい

en: Language
ja: 言語

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: error
ja: エラー

en: Search
ja: 検索

en: None
ja: なし

en: Password
ja: パスワード

en: Label
ja: ラベル

en: Summary
ja: 概要

en: Upload
ja: アップロード

en: Files
ja: ファイル

en: no
ja: いいえ

en: hours
ja: 時間

en: days
ja: 日

en: Time zone
ja: タイムゾーン

en: Advanced
ja: 高度

en: months
ja: 月

en: Replacement
ja: 置換

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Undefined
ja: 未定義

en: seconds
ja: 秒

en: minutes
ja: 分

en: Query
ja: クエリー

en: Standard
ja: 標準

en: Multilingual
ja: 多言語

en: Select
ja: 選択

en: Index
ja: インデックス

en: years
ja: 年

en: weeks
ja: 週

en: Date range
ja: 日付の範囲

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Extract
ja: 抽出

en: Domains
ja: ドメイン

en: regex
ja: 正規表現

en: Additional information
ja: 追加インフォメーション

en: Reload
ja: 再読込

en: Autocomplete
ja: 自動補完

en: Any language
ja: 任意の言語

en: HTTP method
ja: HTTP メソッド

en: HTTP Basic Authentication
ja: Basic認証
