Search API Solr (4.3.3) - en to kn translation catalogue (40 entries)

en: list
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Prefix
kn: ಪೂರ್ವದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Suffix
kn: ಅಂತ್ಯದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: yes
kn: ಹೌದು

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: error
kn: ದೋಷ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Upload
kn: ಅಪ್ ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: no
kn: ಇಲ್ಲ

en: hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: days
kn: ದಿನಗಳು

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Undefined
kn: ವಿವರಿಸದೆ ಇರುವ

en: seconds
kn: ಸೆಕಂಡುಗಳಿಗೆ ವಿಭಜಿಸು

en: minutes
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: Query
kn: ಸಂದೇಹ

en: Standard
kn: ಶಿಷ್ಟ

en: details
kn: ವಿವರಗಳು

en: Collection
kn: ಸಂಗ್ರಹ

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Index
kn: ಪರಿವಿಡಿ

en: weeks
kn: ವಾರಗಳು

en: Extract
kn: ಆಯ್ದು ತೆಗೆ

en: milliseconds
kn: ಮಿಲಿಸೆಕೆಂಡುಗಳು

en: Reload
kn: ಪುನ್ಶೇತನಗೊಳಿಸು

en: Autocomplete
kn: ಸ್ವಯಂಪೂರ್ಣಗೊಳಿಕೆ

en: Resolution
kn: ರೆಸಲ್ಯೂಶನ್
