Search API Solr (4.3.5) - en to cy translation catalogue (28 entries)

en: list
cy: rhestr

en: Prefix
cy: Rhagddodiad

en: Suffix
cy: Ôl-ddoddiadau

en: Delete
cy: Dileu

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: yes
cy: ie

en: Language
cy: Iaith

en: Enable
cy: Galluogi

en: Disable
cy: Analluogi

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: error
cy: gwall

en: Search
cy: Chwilio

en: None
cy: Dim

en: Password
cy: Cyfrinair

en: none
cy: dim

en: Upload
cy: Llwytho i fyny

en: Files
cy: Ffeiliau

en: no
cy: na

en: Time zone
cy: Cylchfa amser

en: Advanced
cy: Uwch

en: Query
cy: Ymholiad

en: details
cy: manylion

en: Select
cy: Dewis

en: empty
cy: gwag

en: Additional information
cy: Gwybodaeth ychwanegol

en: Autocomplete
cy: Hunan-gwblhau

en: not empty
cy: ddim yn wag
