Search API Solr (4.3.5) - en to it translation catalogue (46 entries)

en: list
it: elenco

en: Prefix
it: Prefisso

en: Suffix
it: Suffisso

en: Delete
it: Elimina

en: Username
it: Nome utente

en: yes
it: sì

en: Language
it: Lingua

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: error
it: errore

en: Search
it: Cerca

en: None
it: Nessuno

en: none
it: nessuno

en: Label
it: Etichetta

en: Summary
it: Sommario

en: Upload
it: Carica

en: Files
it: File

en: hours
it: ore

en: days
it: giorni

en: Time zone
it: Fuso orario

en: Advanced
it: Avanzate

en: months
it: mesi

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Undefined
it: Non definito

en: seconds
it: secondi

en: minutes
it: minuti

en: Strict
it: Stringente

en: details
it: dettagli

en: Multilingual
it: Multilingue

en: Collection
it: Collezione

en: Select
it: Scegliere

en: Index
it: Indice

en: years
it: anni

en: weeks
it: settimane

en: Date range
it: Intervallo date

en: empty
it: vuoto

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Extract
it: Estrazione

en: Domains
it: Domini

en: milliseconds
it: millisecondi

en: Additional information
it: Informazioni aggiuntive

en: Autocomplete
it: Autocompletamento

en: not empty
it: non vuoto

en: HTTP method
it: Metodo HTTP
