Search API Solr (4.3.5) - en to vi translation catalogue (46 entries)

en: list
vi: danh sách

en: Prefix
vi: Tiền tố

en: Suffix
vi: Hậu tố

en: Delete
vi: Xóa

en: Username
vi: Tên người dùng

en: yes
vi: có

en: Language
vi: Ngôn ngữ

en: Enable
vi: Bật

en: Disable
vi: Tắt

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: error
vi: lỗi

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: None
vi: Không có

en: Password
vi: Mật khẩu

en: none
vi: không có

en: Label
vi: Nhãn

en: Summary
vi: Tóm tắt

en: name
vi: tên

en: ID
vi: Mã

en: Upload
vi: Tải lên

en: Files
vi: Các tập tin

en: no
vi: không

en: hours
vi: giờ

en: Time zone
vi: Múi giờ

en: Advanced
vi: Cao cấp

en: months
vi: tháng

en: Undefined
vi: Không đặt

en: seconds
vi: giây

en: minutes
vi: phút

en: No files found.
vi: Không tìm ra.

en: Query
vi: Truy vấn

en: Standard
vi: Tiêu chuẩn

en: details
vi: chi tiết

en: Select
vi: Chọn

en: Index
vi: Chỉ mục

en: years
vi: năm

en: weeks
vi: tuần

en: empty
vi: trống

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: Extract
vi: Giải nén

en: Additional information
vi: Thông điệp gửi kèm

en: Reload
vi: Nạp lại

en: Autocomplete
vi: Tự động điền nốt

en: not empty
vi: không rỗng

en: Elevator
vi: Thang máy
