Search API Solr Search (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Username
id: Nama pengguna

en: Search
id: Pencarian

en: Password
id: Sandi

en: none
id: tidak ada

en: Files
id: Berkas

en: Page
id: Halaman

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Standard
id: Standar

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Additional information
id: Informasi tambahan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Indexed
id: Terindeks

en: Asc
id: Urutan turun
