Search API sorts (8.x-1.0-alpha1) - en to bo translation catalogue (16 entries)

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Type
bo: རིགས

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Search
bo: འཚོལ

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Field
bo: གནས་ཁོངས

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Display
bo: མངོན་འཆར

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: status
bo: གནས་སྟངས

en: Ascending
bo: ཇེ་མཐོ

en: Descending
bo: ཇེ་དམའ

en: Save settings
bo: སྒྲིག་འགོད་ཉར་ཚགས

en: Default order
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་གོ་རིམ

en: Default sort
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་གོ་རིམ
