Search API sorts (8.x-1.0-alpha1) - en to lt translation catalogue (15 entries)

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Type
lt: Tipas

en: Description
lt: Aprašymas

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Search
lt: Paieška

en: Weight
lt: Svoris

en: Field
lt: Laukelis

en: Label
lt: Etiketė

en: Display
lt: Rodymas

en: status
lt: būsena

en: Ascending
lt: Didėjančia tvarka

en: Descending
lt: Mažėjančia tvarka

en: Save settings
lt: Išsaugoti nustatymus

en: Default order
lt: Įprastas rikiavimas

en: Default sort
lt: Numatytas duomenų rikiavimas
