Search API sorts (8.x-1.0-alpha1) - en to lv translation catalogue (15 entries)

en: Operations
lv: Darbības

en: Type
lv: Veids

en: Description
lv: Apraksts

en: Enabled
lv: Iespējots

en: Search
lv: Meklēt

en: Weight
lv: Svars

en: Field
lv: Lauks

en: Label
lv: Etiķete

en: Display
lv: Ekrāns

en: status
lv: statuss

en: Ascending
lv: Augošā secībā

en: Descending
lv: Dilstošā secībā

en: Save settings
lv: Saglabāt iestatījumus

en: Default order
lv: Noklusējuma secība

en: Default sort
lv: Noklusējuma kārtošana
