Search API sorts (8.x-1.0-alpha1) - en to th translation catalogue (14 entries)

en: Type
th: ประเภท

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Search
th: ค้นหา

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Display
th: แสดงผล

en: ID
th: ไอดี

en: status
th: สถานะ

en: Ascending
th: เรียงน้อยไปมาก

en: Descending
th: เรียงจากมากไปน้อย

en: Save settings
th: บันทึกค่า

en: Default order
th: การจัดลำดับเริ่มต้น
