Search API sorts (8.x-1.0-beta1) - en to cs translation catalogue (16 entries)

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: Description
cs: Popis

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Search
cs: Hledat

en: Weight
cs: Váha

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: Display
cs: Zobrazit

en: status
cs: stav

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: Save settings
cs: Uložit nastavení

en: Default order
cs: Výchozí pořadí

en: Default sort
cs: Výchozí řazení

en: Sorts
cs: Třídění
