Search API sorts (8.x-1.0-beta1) - en to eo translation catalogue (12 entries)

en: Operations
eo: Operacioj

en: Type
eo: Tipo

en: Description
eo: Priskribo

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Search
eo: Serĉu

en: Weight
eo: Pezo

en: Field
eo: Kampo

en: Label
eo: Etikedo.

en: ID
eo: Identigilo

en: status
eo: stato

en: Save settings
eo: Konservu agordojn

en: Default order
eo: Defaŭlta sinsekvo
