Search API sorts (8.x-1.0) - en to is translation catalogue (16 entries)

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Description
is: Lýsing

en: Enabled
is: Virkt

en: Search
is: Leit

en: Weight
is: Vægi

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Display
is: Sýna

en: ID
is: Kenni

en: status
is: staða

en: Ascending
is: Hækkandi

en: Descending
is: Lækkandi

en: Save settings
is: Vista stillingar

en: Default order
is: Sjálfgefin röð

en: Translate
is: Þýða
