Search API sorts (8.x-1.0) - en to kk translation catalogue (12 entries)

en: Operations
kk: Операциялар

en: Type
kk: Тип

en: Description
kk: Сипаттама

en: Enabled
kk: Қосылған

en: Search
kk: Іздестіру

en: Weight
kk: Салмағы

en: Field
kk: Өріс

en: Label
kk: Атауы

en: status
kk: статусы

en: Save settings
kk: Теңшелімдерді сақтау

en: Default order
kk: Әдепкі рет

en: Translate
kk: Аудару
