Search API sorts (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Enabled
fa: فعال

en: Search
fa: جستجو

en: Weight
fa: وزن

en: Field
fa: میدان

en: Label
fa: برچسب

en: Display
fa: نمایش

en: ID
fa: هویت

en: Ascending
fa: صعودی

en: Descending
fa: نزولی

en: Save settings
fa: ذخیره تنظیمات

en: Default order
fa: ترتیبپیشفرض

en: Default sort
fa: مرتب سازی پیش فرض

en: Translate
fa: ترجمه
