Search API sorts (8.x-1.1) - en to ca translation catalogue (17 entries)

en: Operations
ca: Operacions

en: Type
ca: Tipus

en: Description
ca: Descripció

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Search
ca: Cerca

en: Weight
ca: Pes

en: Field
ca: Camp

en: Label
ca: Etiqueta

en: Display
ca: Visualització

en: status
ca: estat

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Descending
ca: Descendent

en: Save settings
ca: Desa la configuració

en: Default order
ca: Ordre predeterminat

en: Default sort
ca: Ordenació predeterminada

en: Translate
ca: Tradueix

en: Sorts
ca: Ordenacions
