Search API sorts (8.x-1.1) - en to hu translation catalogue (20 entries)

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Search
hu: Keresés

en: Weight
hu: Súly

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Display
hu: Megjelenítés

en: ID
hu: Azonosító

en: status
hu: állapot

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Default order
hu: Alapértelmezés szerinti sorrend

en: Default sort
hu: Alapértelmezés szerinti rendezés

en: Translate
hu: Fordítás

en: Relevance
hu: Relevancia

en: The changes were successfully saved.
hu: A módosítások sikeresen elmentve.

en: Sorts
hu: Rendezések
